Belka
Czwartek, 21 Lutego 2019   imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wesele Szamotulskie ZF Szamotuły TKB 2017 Wisła

 
Zespół Folklorystyczny "Szamotuły" w ramach 54. Tygodnia Kultury Beskidzkiej zdobył nagrodę ,, Za wierną prezentację fragmentu obrzędu weselnego swojego regionu " w 28. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Wiśle, . W trakcie występu konkursowego zaprezentowaliśmy "Wesele szamotulskie". Przedstawiliśmy scenę przyjazdu z kościoła do domu weselnego, powitanie młodych- Janka i Kasi od Maciejów- chlebem i solą, błogosławieństwo, oracje faktora, śpiewy i tańce drużby, ucztę weselną okraszoną szamotulskim jadłem, oczepiny, obtańcowanie młodych przez drużbów i zabawę do białego rana.

 


Maciej Sierpiński
 
Data pliku video: 2017-09-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szamotulski

  Powiat szamotulski - powiat z siedzibą w Szamotułach w województwie wielkopolskim. Został stworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Obrzycko (gmina miejska), Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki, Duszniki, Kaźmierz, Obrzycko (gmina wiejska) oraz pięć miast: Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki. Powiat zamieszkuje 87 tys. osób.

  Bez cienia wątpliwości polecamy wybranie się do tutejszych rezerwatów przyrody. Na przykład w rezerwacie Duszniczki zobaczymy modrzewie polskie w wieku 140 lat, a w Bytyńskich Brzękach jedno z najliczniejszych w województwie stanowisk brekini. Jest także możliwość spędzenia wakacji na wsi. Liczne oferty wiejskich pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych kuszą możliwością ucieczki od zgiełku miast. W miastach powiatu warto zobaczyć liczne zabytki architektury świeckiej i sakralnej.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola