Belka
Niedziela, 20 Czerwca 2021   imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zagraniczna wyprawa rowerzystów z OdjechaniTeam

Data publikacji: 2018-05-30, Data modyfikacji: 2018-05-31
A A AWydrukDrukuj  
 
To ich 530 kilometr. Finiszują, gdzie zaczynali cztery dni temu – z przygotowywanym przez wiele godzin sprzętem i ekwipunkiem, z wyprawką w postaci batonów energetycznych i chałwy, ufundowanych dla całej ekipy przez Huberta Pściuka, a także z drobnymi obawami, bo coroczna kilkudniowa wyprawa to zawsze wyzwanie i przede wszystkim sprawdzian wytrzymałości amatorów rowerowych przygód. Dali radę! Na pniewski rynek wracają w komplecie – całą osiemnastką. Zakończeniu wyprawy do Lubbenau i z powrotem towarzyszy przede wszystkim radość z osiągnięcia celu, wypełnienia stu procent planu. Inne odczucia to zmęczenie, bo dni – także ten ostatni - były bardzo upalne, żal, że już koniec i radość, bo to fantastyczne uczucie, gdy po część uczestników wychodzą rodziny. Na mecie kawą sałatką i deserem podjęła ich Pniewska Weranda. W ogródku kawiarni za sprawą kilkorga dzieci, które cieszyły się na powrót widokiem tatusiów, panowała sielska, piknikowa atmosfera. Ostatniego etapu nie można nazwać ostatnią prostą, bo aż tak znowu prosto nie było. Trasę z kierunku Słubic, a dokładnie z Drzecina, większość z nas dobrze zna, ale z perspektywy rozpędzonego roweru takie widoki zawsze podziwia się na nowo. Zakręty, przewyższenia, uliczki Sulęcina, Międzyrzecza oraz Pszczewa, gdzie zrobili sobie ostatni postój. Już na rogatkach Pniew pierwsze powitanie. Jeszcze tyko „runda honorowa” i… pożegnania nadszedł czas. - Dziękujemy naszym sponsorom (oprócz wymienionych wyżej – Ekologi Team, Tomasz Szuczyński, Brudna Robota, Karl Knauer i Postęp), życzliwym gminom Pniewy i Lübbenau, kolegom z klubu Odjechani-Team PL, którzy dojeżdżali do nas z częściami zamiennymi do rowerów, a nawet z zamiennym rowerem. Wspierającym nas z oddali rodzinom i wszystkim fanom obserwującym nas na Facebooku. Wiemy, że udana wyprawa to wspólny sukces całej naszej ekipy, ale podsumowując go, chcemy szczególnie podziękować Karolowi, który nie przypadkiem już pierwszego dnia otrzymał od nas koszulkę „Kierownik wycieczki” - mówi Tomasz Fliger w imieniu całej Odjechanej załogi.

Pełna treść wiadomości na: szamotuly.naszemiasto.pl/artykul/zagraniczna-wyprawa-rowerzystow-z-odjechaniteam,4669258,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szamotulski

  Powiat szamotulski - powiat z siedzibą w Szamotułach w województwie wielkopolskim. Został stworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Obrzycko (gmina miejska), Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki, Duszniki, Kaźmierz, Obrzycko (gmina wiejska) oraz pięć miast: Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki. Powiat zamieszkuje 87 tys. osób.

  Bez cienia wątpliwości polecamy wybranie się do tutejszych rezerwatów przyrody. Na przykład w rezerwacie Duszniczki zobaczymy modrzewie polskie w wieku 140 lat, a w Bytyńskich Brzękach jedno z najliczniejszych w województwie stanowisk brekini. Jest także możliwość spędzenia wakacji na wsi. Liczne oferty wiejskich pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych kuszą możliwością ucieczki od zgiełku miast. W miastach powiatu warto zobaczyć liczne zabytki architektury świeckiej i sakralnej.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola