Belka
Niedziela, 20 Czerwca 2021   imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na cmentarzu w Pniewach

Data publikacji: 2018-12-27, Data modyfikacji: 2018-12-28
A A AWydrukDrukuj  
 
100 lat temu wybuchło zwycięskie dla Polaków Powstanie Wielkopolskie. Dziś na cmentarzu parafialnym w Pniewach oddano hołd poległym. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli Gminy Pniewy, księży, delegacje ze szkół, przedszkola, jednostek organizacyjnych,stowarzyszeń, organizacji, poczty sztandarowe, rodziny poległych oraz mieszkańców Pniew. Wartę przy grobie pełnili harcerze. Wydarzenia sprzed 100 lat przypomniał prof. Wiesław Ratajczak. Modlitwę poprowadził ksiądz proboszcz Marek Szukalski. Delegacje złożyły wieńce i znicze na powstańczej mogile. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy i "Rotę". Powstanie Wielkopolskie to jedno z najbardziej doniosłych i szczególnych wydarzeń zapisanych w historii Polski, a Nam Wielkopolanom tak bardzo bliskie. Nasze miasto ma szczególny obowiązek i honor upamiętnienia powstańców oraz ich czynu. Już dziś zapraszamy do udziału w obchodach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 4 oraz 6 stycznia 2019 r. Wspólny udział w obchodach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego jest dowodem wielkiej dojrzałości, patriotyzmu i szacunku dla tych tradycji, które stanowią o naszej wielkopolskiej, a przez to i narodowej tożsamości.

Pełna treść wiadomości na: szamotuly.naszemiasto.pl/artykul/obchody-100-rocznicy-wybuchu-powstania-wielkopolskiego-na,4932836,galop,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szamotulski

  Powiat szamotulski - powiat z siedzibą w Szamotułach w województwie wielkopolskim. Został stworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Obrzycko (gmina miejska), Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki, Duszniki, Kaźmierz, Obrzycko (gmina wiejska) oraz pięć miast: Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki. Powiat zamieszkuje 87 tys. osób.

  Bez cienia wątpliwości polecamy wybranie się do tutejszych rezerwatów przyrody. Na przykład w rezerwacie Duszniczki zobaczymy modrzewie polskie w wieku 140 lat, a w Bytyńskich Brzękach jedno z najliczniejszych w województwie stanowisk brekini. Jest także możliwość spędzenia wakacji na wsi. Liczne oferty wiejskich pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych kuszą możliwością ucieczki od zgiełku miast. W miastach powiatu warto zobaczyć liczne zabytki architektury świeckiej i sakralnej.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola