Belka
Niedziela, 20 Czerwca 2021   imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Nojewie realizowano patriotyczny projekt edukacyjny

Data publikacji: 2018-11-20, Data modyfikacji: 2018-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Od września bieżącego roku szkolnego Szkoła Podstawowa w Nojewie realizowała OGÓLNOSZKOLNY PROJEKT EDUKACYJNY: „100 lat Niepodległości Polski”. W ramach projektu odbyły się wycieczki: uczniowie klas VI-VII zwiedzili Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu i przeszli Szlak Powstańczy, klasy IV-VI udały się do Muzeum Powstania Wielkopolskiego do Lusowa, a klasy najmłodsze odwiedziły miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim w Pniewach. Uczniowie wykonywali prace plastyczne prezentując je na wystawie pt.: „W drodze do Niepodległości”. Przedszkolaki i klasy I, II wykonywali polskie symbole narodowe. Klasy IV-VI prowadziły korespondencję ze szkołami z kraju, wysyłając i przyjmując kartki pocztowe z życzeniami „100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległej”– prezentując je na mapie Polski. Najstarsze klasy wykonały plakaty na temat 100 rocznicy niepodległości. Swoją wiedzę i umiejętności uczniowie wykazali w konkursach: fotograficznym: „Godność, Wolność, Niepodległość – śladami Powstania Wielkopolskiego”, Gminnym Konkursie Poezji Patriotycznej, szkolnym konkursie na formę plakatu: „Polska Niepodległa – wieczornica. Dla rodziców, dziadków i lokalnej społeczności przygotowano Wieczornicę Patriotyczną.W „Dniu dla Niepodległej” społeczność szkolna odśpiewała HYMN POLSKI o godzinie 11.11 włączając się do bicia rekordu dla Niepodległej. Ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły brało udział w turystycznym XXIV Rajdzie Niepodległości z metą w Szamotułach organizowanym przez szamotulski Oddział PTTK. Uczniowie wraz z wychowawcami wypiekali tradycyjne rogale. Przedszkolaki kontynuują udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym: „Piękna Nasza Polska Cała” . Szkoła w Nojewie była organizatorem Międzyszkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych dla szkół podstawowych gminy Pniewy.

Pełna treść wiadomości na: szamotuly.naszemiasto.pl/artykul/w-nojewie-realizowano-patriotyczny-projekt-edukacyjny,4888908,galop,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szamotulski

  Powiat szamotulski - powiat z siedzibą w Szamotułach w województwie wielkopolskim. Został stworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Obrzycko (gmina miejska), Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki, Duszniki, Kaźmierz, Obrzycko (gmina wiejska) oraz pięć miast: Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki. Powiat zamieszkuje 87 tys. osób.

  Bez cienia wątpliwości polecamy wybranie się do tutejszych rezerwatów przyrody. Na przykład w rezerwacie Duszniczki zobaczymy modrzewie polskie w wieku 140 lat, a w Bytyńskich Brzękach jedno z najliczniejszych w województwie stanowisk brekini. Jest także możliwość spędzenia wakacji na wsi. Liczne oferty wiejskich pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych kuszą możliwością ucieczki od zgiełku miast. W miastach powiatu warto zobaczyć liczne zabytki architektury świeckiej i sakralnej.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola